Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin!   
 
Anaokulumuz 2-6 Yaş arası çocuklar için Hizmet vermektedir.


Değiştirilebilir içerik alanı

Değiştirilebilir içerik alanı

Değiştirilebilir içerik alanı

Eğitsel Yaklaşımımız

Çoklu Zeka

Gardner zekanın, insanın pek çok özelliğini ve etkinliğini içine alan kapasitedeki bir kavram olduğunu ve sekiz türe ayrılabileceğini ileri sürmektedir. Tüm çocuklar bu zeka türlerine çeşitli düzeylerde sahip olarak doğarlar ve bazılarına daha çok eğilimleri olabilir.

Sözel Zeka

Sözel zeka dille yaptığımız her türlü çalışmayla ilgilidir. Gazete, kitap, satın aldığımız çeşitli ürünlerin üzerindeki etiketleri okuyabilme yeteneği, düz yazı, şiir, rapor ve mektup yazabilme yeteneği, dinleyiciler önünde konuşma yapabilme yada bir arkadaşınızla sonuç edebilme yeteneği gibi. Başka birinin konuşmasını dinleyebilme ve ne söylediğini hem de ne gibi bir mesaj vermek istediğini anlayabilme sözel zekanın ilgili olduğu alanlardır. 

Matematiksel Zeka

Bu tür zekaya sahip olan insanlar, mantık kurallarına ve benzerliklerine, neden-sonuç ilişkilerine ve bunlara benzer soyut işlemlere karşı çok hassas ve duyarlıdırlar. Bu kişiler kategorilere veya sınıflara ayırarak, genelleme yaparak, hesaplayarak, mantık yürüterek ve soyut ilişkiler üzerinde çalışarak iyi şekilde öğrenirler. 

Görsel Zeka

Bu tür zeka alanı, bir bireyin objektif olarak gözlemleme veya görsel ve uzaysal fikirleri grafiksel olarak sergileme kabiliyetlerini içerir. Bu zekaya sahip olan insanlar, renge, çizgiye, şekle, biçime, uzaya ve bu olgular arasındaki ilişkilere karşı aşırı duyarlıdırlar. Bu kişiler varlıkları veya olguları görselleştirerek veya renklerle ve resimlerle çalışarak en iyi şekilde öğrenirler.